Byliny pro zdraví

Vykuřovací bylinky

 

Bylinky pro dobrou magii podle mé prababičky Aničky pomáhají jak svojí vůní, tak dalšími, našimi smysly uz tězko rozpoznatelnými projevy. Můzete pouzít jen některé z nich, můzete pouzít i všechny v seznamu. Důlezité je se na vykurování správně pripravit a provést ho co nejklidněji a s pozitivním očekáváním.

K vůni bylin a pryskyřic, jež má léčivé účinky, se připojují modlitby. Ty pak společně s kouřem stoupají k nebesům.“
Vůně je především mocný nástroj, který nám pomáhá vstoupit do kontaktu se silami, které jsou větší nežli my – s moudrostí a vyšším vědomím. Kouř zároveň stimuluje fantazii a působí na naši intuici. Tyto jmenované vlastnosti nám dávají klíč k pochopení oné tisíce let trvající fascinace člověka vším, co je spojeno s ohněm, vůní a kouřem. A jak získat sílu, která se spalováním posvátných rostlin a pryskyřic uvolňuje?

Přichystejte si ohnivzdornou nádobku s pískem (pokud se jedná o menší nádobu, do které se vejde jen malé množství písku, dbejte o to, aby stála na žáruvzdorném povrchu).

Pokud má nádobka nožičky, nemusíte používat písek.

Pokud chcete vykuřovat více místností, je dobré mít nádobku s dlouhou rukojetí (protože nádobka bude velmi horká) nebo přímo malou kadidelničku

Nádobka by měla být kovová, sklo vám praskne, umělá hmota se zkroutí, dřevěná začne hořet!

Uchopte tabletu samozápalného uhlí (nutno použít malé kleštičky nebo pinzetu) a zapalte ji.

Vyčkejte, až uhlík začne kouřit a praskat,  potom ho položte  na písek v nádobě a jakmile se uhlík celý rozžhaví, vsypte na něj vonnou směs nebo pryskyřice.

 

 

Exorcismus: Andělika, Bazalka, Bříza, Česnek medvědí, Hřebíček, Jmelí, Kmín rímský, Máta kaderavá, Myrha, Rozmarýn, Třezalka.

Klid: Violka, Kmín rímský, Koriandr, Levandule, Šeřík.

Jasnozřivost: Andělika, Anýz, Chrpa, Routa, Řebříček, Sporýš, Vavřín.

Láska: Bazalka, Citron, Dobromysl, Heřmánek, Hřebíček, Jasmín, Levandule, Majoránka, Myrta, Růže.

Léčení, zdraví: Bez černý, Bobkový list, Borovice, Cedr, Fenykl, Heřmánek, Levandule, Kostival, Máta kaderavá, Meduňka, Rozmarýn, Skořice, Šafrán, Šalvěj, Tymián, Vrba.

Očištění: Devětsil, Bobkový list, Borovice, Cedr, Česnek medvědí, Fenykl, Heřmánek, Máta kaderavá, Puškvorec, Skořice, Šalvěj, Tabák, Třezalka, Tymián.

Odvaha: Černý pepř, Olibanum, Sporýš, Tymián, Cesmína.

Ochrana: Zindava, Buko, Cypřiš, Česnek medvědí, Fenykl, Heřmánek, Hřebíček, Jasmín, Jmelí, Kmín, Mandragora, Mateřídouška, Ozanka, Skořice, Šalvěj, Třezalka, Cesmína

Peníze a bohatství: Marinka vonná, Cedr, Heřmánek, Hřebíček, Jasmín, Mandle, Muškátový oříšek, Myrta,   Skořice, Šalvěj, Zázvor.

Síla magická: Cesmína, Rozmarýn, Mandragora, Šalvěj, Vanilka, Verbena, Třezalka.

Síla životní: Brutnák, Kerblík, Máta kaderavá, Olivovník, Aloisie, Vrbice bílá

Štěstí: Badyán, Kapradí, Muškátový oříšek, Majoránka, Růže, Měsíček, Třezalka.

Věštění: Kadidlovník, Salvěj bílá, Levandule, Měsíček, Pomeranč, Skořice, Sporýš, Šafrán, Vavřín.

Zasvěcení,požehnání Kmín rímský, Kuklík, Jmelí, Máta, Měsíček, Olibanum (kadidlovník), Olivovník, Sporýš, Vavřín, Vrbice bílá.