Byliny pro zdraví

Stop stárnutí – 1.část, koupel

Prvním kamenem skládanky, která má zajistit mladistvý vzhled je pravidelná speciální koupel.

Základ koupele tvoří  japonský zelený čaj, který údajně používají japonské gejší po staletí. Čaj je speciálně upraven a dodává se v prášku tak, aby ze sebe vydal co nejvíce účinných látek. Ty aktivně působí na kůži a přes kůži.

Všeobecně směs působí jako silný antioxidant – tedy hojí a omlazuje pokožku, zrychluje krevní oběh, působí pozitivně na křečové žíly a hemeroidy, ochraňuje pokožku před nežádoucím bujením i jaterními skvrnami, podporuje sexuální aktivitu, pomáhá upravit krevní tlak. Působí i antimykoticky na mykózy genitálu, nohou i nehtů. Působí příznivě na stěny cév a působí snižování vysokých hladin cholesterolu a triglyceridů a má antiagregační účinky.

Další jedinečnost této koupele a působení hlavní složky zeleného čaje –je jeho prodloužený účinek, který budete pocitovat jako lehké chvění a příjemné mravenčení v podkoží. Tento jev trvá ještě 6-8 hodin po koupeli a vrcholu účinku dosahuje asi 4 hodiny po koupeli.

Příprava a použití:

Směs nasypete do vany pod kohoutek a pustíte na prvních 5 minut horkou vodu. Po pěti minutách můžete teplotu vody upravit na potřebnou teplotu. Koupel by měla trvat 40 minut. Prvních 20 minut zelený čaj stále uvolňuje další a další účinné látky a barva koupele se podle toho postupně mění od světle zelené až po temně zelenou až hnědou. Každá uvolněná látka je důležitá. Oplachujte i obličej, případně i pokožku hlavy. Po ukončení koupele je ideální oschnout jen lehce přikryti prostěradlem a po uschnutí ze sebe setřít zbylé čajové lístky a již se nesprchovat. Doporučuji si jít lehnout. V následujících 4 hodinách budete pociťovat stále účinek koupele – kůže bude teplá, hladká a bude působit rehydratovaně, i když nepoužijete žádný krém po koupeli. Nebudete se moct zbavit touhy dotýkat se své pokožky – bude heboučce sametová, jako u novorozeňátka. Určitě vás také překvapí, že ani po 40 minutách ve vodě nebudete mít žádné vathánky na pstech ani jinak „macerovanou“ pokožku, což je běžný jev při delším pobytu ve vodě.

V podkoží budou probíhat procesy, způsobené aktivací kapilárního krevního oběhu – zrychlený metabolismus, syntéza kolagenových vláken, narušení tukových buněk. Teprve po 6 hodinách proces v podkoží ustává. Hebkou pokožku budete pociťovat ještě následující 2-3 dny. Po tu dobu nebudete potřebovatani deodorant. Koupel stačí opakovat 1x týdně.