Byliny pro zdraví

Stop stárnutí – část 2., internum

Koupel, kterou budeme provádět 1x týdně postupně výrazně zlepší stav naší pokozky, podkoží i množství kolagenu, stav cév i různé drobné nedostatky na kůži.

Pro celkové zlepšení a omlazení je to však málo. Vedle vnějších impulzů musíme naše tělo podpořit především zevnitř. Vedle stravy, která je samozřejmostí ( i když ne tak docela, protože rady, co je zdravé se mění kazdých 5-10 let a je lépe se jich držet jen orientačně a mnohem víc sledovat, jak na složení potravin reaguje náš vlastní organismus).

K výše uvedenému účelu doporučuji 2 druhy bylinných směsí.

a) Směs alfa

Tuto směs tvoří jasně daný poměr těchto bylin: honeybush červený a zelený, čajovec rooibos červený a zelený, rakytníkový plod, pupečník asijský a bazalka posvátná

Toto je velmi vyvážená směs bylin, které jednak podpoří účinek koupelí dle předcházející kapitoly a jednak mají ještě další mimořádné účinky nejen antioxidační, ale všeobecně blahodárné pro tělo.

 

b) Směs beta

Tuto směs tvoří jasně daný poměr následujících bylin: měsíček zahradní, aloisie trojlistá, vrbice bílá, cesmína paraguajská, eklipta bílá a chanca piedra.

Každá z výše uvedených bylin má ve směsi své nezastupitelné a jediněčné místo a jako celek tvoří vynikající regenerační směs.

Doporučuji, aby společně s koupelí začalo pití čaje alfa – a to trvalo asi 6 týdnů. Potom následujích 6 týdnů pokračujeme s pitím čaje beta. Po měsíci přestávky se k čajům znovu vracíme.