První návštěva bylinkáře je velmi důležitá pro navázání vztahu vzájemné důvěry a pochopení.
Před návštěvou si však musíte uvědomit, co od návštěvy čekáte a podle toho si bylinkáře vybrat. Jste zaměřeni spíš esotericky? Vědecky? Věříte spíš na kyvadlo? Nebo na přírodní vědy? Chcete poradit? Chcete sami ukázat, jaké máte znalosti? Chcete nahradit některé léky?
Až si odpovíte na tyto otázky, hledejte toho, kdo vám bude svým přístupem k práci a bylinkám vyhovovat.
Já jsem typ racionální, vědecký, v léčivých bylinách vidím komplex jejich léčivých látek, které se nějak jmenují, nějak účinkují a podle toho je třeba je namíchat a užívat.
Bylinkář na vás musí mít čas. Pokud v předpokoji stepuje dalších 5 nervózních lidí, není to ono. Pokud bylinkář při rozhovoru s vámi vyřizuje další hovory, mluví s lidmi, kteří nakouknou dovnitř a i jinak se rozptyluje, buďte ostražití.
Já si beru na každého klienta celou jednu hodinu. A tu věnuji podrobnému rozhovoru, který mi pomůže klienta pochopit, pochopit jeho problémy a najít bylinné řešení takového problému, pokud existuje.
Bylinkář musí mít znalosti, které neodporují anatomii, fyziologii, chemii, botanice nebo třeba i fyzice. Absence těchto znalostí je velmi častý problém. A nikdy by vám neměl říkat, že po bylinkách, které vám připraví, vám nejprve bude hůř, aby vám potom bylo líp. Po bylinách vám nikdy nesmí být hůř! Takhle bylinky nefungují. Pokud vám to někdo říká, tak si jen dělá alibi pro případ, že vám připravil chybnou směs. Správná směs nikdy nezpůsobí žádné problémy!
I doporučení, která dostanete o přípravě a užívání, by měla odpovídat alespoň základním farmakologickým pravidlům o působení léčivých látek v lidském těle.
Odcházet musíte s pocitem, že bylinkář vás pochopil, pomohl a jeho znalosti a dovednosti zase pomohou k odstranění vašich potíží.